Regional Inter District U-19 Tournament 2013-2014

The Regional Inter District U-19 Tournament 2013-2014 will start from 25th April 2014. The complete schedule is attached.

REGIONAL INTER DISTRICT U-19 (Quetta Region) 2014-2015

Date Teams Venue Umpires Scorer
25-26 Apr Quetta-Pishin Bughti Stadium Quetta Sultan Mahmood-Ghulam Sarwar Fahim Tariq
  Killa Abdullah-Naushki Bolan Cricket Ground Quetta Aslam Bareah-Abdul Karim Anwar Khilji
  Kalat-Turbat Shola Cricket Ground Quetta Hameed Khan-Abdul Qadir Munawar Hussain
28-29 Apr Turbat-Killa Abdullah Bughti Stadium Quetta Aslam Bareach-Mumtaz Ali Fahim Tariq
  Quetta-Naushki Shola Cricket Ground Quetta Sultan Mahmood-Ghulam Sarwar Anwar Khilji
  Kalat-Pishin Bolan Cricket Ground Quetta Abdul Karim-Asghar Ali Munawar Hussain
01-02 May Quetta-Killa Abdullah Bolan Cricket Ground Quetta Sultan Mahmood-Ghulam Sarwar Anwar Khilji
  Kalat-Naushki Bughti Stadium Quetta Aslam Bareach-Mumtaz Ali Fahim Tariq
  Turbat-Pishin Shola Cricket Ground Quetta Abdul Karim-Bashir Ahmed Munawar Hussain
04-05 May Quetta-Turbat Bughti Stadium Quetta Abdul Karim-Mumtaz Ali Fahim Tariq
  Pishin-Naushki Shola Cricket Ground Quetta Sultan Mahmood-Ghulam Sarwar Anwar Khilji
  Kalat-Killa Abdullah Bolan Cricket Ground Quetta Hidayatullah-Hameed Khan Munawar Hussain
07-08 May Quetta-Kalat Bughti Stadium Quetta Hadayatullah-Mumtaz Ali Fahim Tariq
  Turbat-Naushki Bolan Cricket Ground Quetta Sultan Mahmood-Ghulam Sarwar Munawar Hussain
  Pishin-Killa Abdullah Shola Cricket Ground Quetta Abdul Karim-Hameed Khan Anwar Khilji

Dera Murad Jamali Region

Date Teams Venue Umpires Scorer
25-26 Apr Naseerabad-Sibi Shaheed Ghaffar Sayyal Std. Naseerabad Hidayatullah-Mumtaz Ali Ataullah
28-29 Apr Sibi-Loralai Shaheed Ghaffar Sayyal Std. Naseerabad Hidayatullah-Hameed Khan Faiz Ahmed
01-02 May Naseerabad-Loralai Shaheed Ghaffar Sayyal Std. Naseerabad Hidayatullah-Hameed Khan Ali Ahmed

Karachi Region

Date Teams Venue Umpires Scorer
25-26 Apr Zone-I - Zone-III KCCA Stadium Karachi Kashif Sohail-Hashim Ali Muhammad Ahsan
  Zone-II - Zone IV TMC Ground Karachi K.Mahmood Jr.-Rafiq Ahmed Salman Hussain
  Zone-V - Zone-VII Landhi Gymkhana Ground Karachi Sagheer Ahmed-Irshad Ahmed Haseebullah
28-29 Apr Zone-I - Zone-V Landhi Gymkhana Ground Karachi Kashif Sohail-Hashim Ali Haseebullah
  Zone-II - Zone-VII TMC Ground Karachi Sagheer Ahmed-Irshad Ahmed Salman Hussain
  Zone-III - Zone-VI KCCA Stadium Karachi K.Mahmood Jr.-Rafiq Ahmed Muhammad Ahsan
01-02 May Zone-V - Zone-IV Landhi Gymkhana Ground Karachi K.Mahmood Jr.-Rafiq Ahmed Haseebullah
  Zone-II - Zone-VI TMC Ground Karachi Kashif Sohail-Hashim Ali Salman Hussain
  Zone-III - Zone-VII KCCA Stadium Karachi Sagheer Ahmed-Irshad Ahmed Muhammad Ahsan
04-05 May Zone-I - Zone-IV Pak Star Ground Malir Karachi Kashif Sohail-Hashim Ali Wasim Abbas
  Zone-II - Zone-III TMC Ground Karachi K.Mahmood Jr.-Rafiq Ahmed Imran Ali
  Zone-VI - Zone-VII Landhi Gymkhana Ground Karachi Sagheer Ahmed-Irshad Ahmed Tariq Noor
07-08 May Zone-I - Zone-VI TMC Ground Karachi Kashif Sohail-Hashim Ali Imran Ali
  Zone-II - Zone-V Landhi Gymkhana Ground Karachi Sagheer Ahmed-Irshad Ahmed Ubaid Ahmed
  Zone-IV - Zone-VII Pak Star Ground Malir Karachi K.Mahmood Jr.-Rafiq Ahmed Tariq Noor
10-11 May Zone-I - Zone-VII TMC Ground Karachi Akbar Khan-Rafiq Ahmed Imran Ali
  Zone-III - Zone-V Landhi Gymkhana Ground Karachi Kashif Sohail-Hashim Ali Wasim Abbas
  Zone-IV - Zone-VI Pak Star Ground Malir Karachi Sagheer Ahmed-K.Mahmmod Jr. Ubaid Ahmed
13-14 May Zone-I - Zone-II TMC Ground Karachi Akbar Khan-Rafiq Ahmed Ubaid Ahmed
  Zone-III - Zone-IV Pak Star Ground Malir Karachi Kashif Sohail-Hashim Ali Wasim Abbas
  Zone-V - Zone-VI Landhi Gymkhana Ground Karachi Sagheer Ahmed-K.Mahmmod Jr. Tariq Noor

Hyderabad Region

Date Teams Venue Umpires Scorer
25-26 Apr Hyderabad-Mirpur Khas Niaz Stadium Hyderabad Roohul Hassan-Sohail Jaffar Arif Abdul Majeed
  Sanghar-Badin District Cricket Ground Sanghar Abdul Qayyum-Nazir Butt Muhammad Atif
  Thatta-Shaheed Benazirabad Bilawal Sports Stadium Benazirabad Atiq Khan-Aqeel Aadil Anwar Hassan
28-29 Apr Hyderabad-Saghar Niaz Stadium Hyderabad Roohul Hassan-Sohail Jaffar Anjum Baig
  Mirpur Khas-Thatta Municipal Sports Complex M.P.Khas Abdul Qayyum-Nazir Butt Muhammad Atif
  Shaheed Benazirabad-Badin Bilawal Sports Stadium Benazirabad Atiq Khan-Aqeel Aadil Arif Abdul Majeed
01-02 May Hyderabad-Badin Niaz Stadium Hyderabad Roohul Hassan-Sohail Jaffar Arif Abdul Majeed
  Mirpur Khas-Shaheed Benazirabad Municipal Sports Complex M.P.Khas Abdul Qayyum-Nazir Butt Muhammad Atif
  Thatta-Sanghar District Cricket Ground Sanghar Atiq Khan-Aqeel Aadil Anjum Baig
04-05 May Hyderabad-Thatta Niaz Stadium Hyderabad Roohul Hassan-Sohail Jaffar Anjum Baig
  Mirpur Khas-Badin Municipal Sports Complex M.P.Khas Abdul Qayyum-Nazir Butt Muhammad Atif
  Shaheed Benazirabad-Sanghar Bilawal Sports Stadium Benazirabad Atiq Khan-Aqeel Aadil Arif Abdul Majeed
07-08 May Hyderabad-Shaheed Benazirabad Bilawal Sports Stadium Benazirabad Roohul Hassan-Sohail Jaffar Anwar Hassan
  Mirpur Khas-Sanghar District Cricket Ground Sanghar Abdul Qayyum-Nazir Butt Muhammad Atif
  Badin-Thatta Mir Ji Landhi Ground Hyderabad Atiq Khan-Aqeel Aadil Anjum Baig

Larkana Region

Date Teams Venue Umpires Scorer
25-26 Apr Larkana-Dadu District Cricket Ground Larkana Shakeel Ahmed-Azizur Rehman Muhammad Aslam
  Khairpur-Sukkur PCB Academy Ground Sukkur Asim Alvi-Akhtar Ali Irfan Nissar
  Shikarpur-Jacobabad Shahi Bagh Ground Shikarpur Akbar Khan-Muzaffar Ali Parvaiz Ahmed
28-29 Apr Larkana-Khairpur District Cricket Ground Larkana Shakeel Ahmed-Azizur Rehman Muhammad Aslam
  Dadu-Jacobabad District Cricket Ground Dadu Akbar Khan-Muzaffar Ali Parvaiz Ahmed
  Shikarpur-Sukkur PCB Academy Ground Sukkur Asim Alvi-Akhtar Ali Irfan Nissar
01-02 May Larkana-Shikarpur District Cricket Ground Larkana Shakeel Ahmed-Azizur Rehman Muhammad Aslam
  Dadu-Khairpur District Cricket Ground Dadu Akbar Khan-Muzaffar Ali Parvaiz Ahmed
  Sukkur-Jacobabad District Cricket Ground Jacobabad Asim Alvi-Akhtar Ali Irfan Nissar
04-05 May Larkana-Sukkur PCB Academy Ground Sukkur Shakeel Ahmed-Azizur Rehman Muhammad Aslam
  Dadu-Shikarpur Shahi Bagh Ground Shikarpur Akbar Khan-Muzaffar Ali Irfan Nissar
  Jacobabad-Khairpur District Cricket Ground Jacobabad Asim Alvi-Akhtar Ali Parvaiz Ahmed
07-08 May Larkana-Jacobabad District Cricket Ground Jacobabad Asim Alvi-Akhtar Ali Muhammad Aslam
  Sukkur-Dadu District Cricket Ground Dadu Shakeel Ahmed-Azizur Rehman Parvaiz Ahmed
  Khairpur-Shikarpur Shahi Bagh Ground Shikarpur Akbar Khan-Muzaffar Ali Irfan Nissar

Multan Region

Date Teams Venues Umpires Scorer
25-26 Apr Multan-Vehari Multan Cricket Stadium Multan Muhammad Rashid-Aaley Haider Muhammad Akbar
  Khanewal-D.G.Khan District Cricket Ground D.G. Khan Shamim Ansari-Imtiaz Iqbal Qaisar Abbas
  Sahiwal-Okara Gymkhana Ground Okara Junaid Ghafoor-Tahir Rasheed Shahid Farooq
28-29 Apr Multan-Lodhran Multan Cricket Stadium Multan Muhammad Rashid-Aaley Haider Muhammad Akbar
  Vehari-Khanewal Quaid-e-Azam Stadium Burewala Shamim Ansari-Imtiaz Iqbal Muhammad Ramzan
  Sahiwal-D.G.Khan Gymkhana Ground Sahiwal Junaid Ghafoor-Tahir Rasheed Muhammad Atiq
01-02 May Okara-Lodharan Gymkhana Ground Okara Muhammad Rashid-Aaley Haider Shahid Farooq
  Multan-Khanewal Multan Cricket Stadium Multan Junaid Ghafoor-Tahir Rasheed Muhammad Akbar
  Vehari-D.G.Khan District Cricket Ground D.G. Khan Shamim Ansari-Imtiaz Iqbal Qaisar Abbas
04-05 May Multan-Okara Multan Cricket Stadium Multan Shamim Ansari-Imtiaz Iqbal Muhammad Akbar
  Vehari-Lodharan Quaid-e-Azam Stadium Burewala Junaid Ghafoor-Tahir Rasheed Muhammad Ramzan
  Sahiwal-Khanewal Gymkhana Ground Sahiwal Muhammad Rashid-Aaley Haider Muhammad Atiq
07-08 May Multan-D.G.Khan District Cricket Ground D.G. Khan Junaid Ghafoor-Tahir Rasheed Qaisar Abbas
  Okara-Vehari Gymkhana Ground Okara Shamim Ansari-Imtiaz Iqbal Farzand Ali
  Sahiwal-Lodharan Gymkhana Ground Sahiwal Muhammad Rashid-Aaley Haider Muhammad Atiq
10-11 May Sahiwal-Vehari Quaid-e-Azam Stadium Burewala Jamil Kamran-Muhammad Asif Muhammad Atiq
  Khanewal-Lodharan Multan Cricket Stadium Multan Javed Ashraf-Ijaz Ahmed Muhammad Akbar
  Okara-D.G.Khan Gymkhana Ground Okara Abid Naqvi-Muhammad Yousaf Farzand Ali
13-14 May Multan-Sahiwal Gymkhana Ground Sahiwal Javed Ashraf-Ijaz Ahmed Muhammad Atiq
  Okara-Khanewal Gymkhana Ground Okara Abid Naqvi-Muhammad Asif Farzand Ali
  D.G.Khan-Lodharan District Cricket Ground D.G. Khan Jamil Kamran-Muhammad Yousaf Qaisar Abbas

Bahawalpur Region

Date Teams Venue Umpires Scorer
25-26 Apr Bahawalpur-Bahawalnagar Bahawalpur Stadium Adnan Rasheed-Abdul Moqeet Hafeezur Rehman
  Rahim Yar Khan-Layyah College Ground Layyah Muhammad Kaleem-Nasir Hussain Jr. Aamer Manzoor
  Muzaffar Garh-Rajanpur Govt Model High School Jampur Amin Abbasi-Qaisar Khan Shahid Gillani
28-29 Apr Bahawalpur-Rahim Yar Khan Bahawalpur Stadium Adnan Rasheed-Abdul Moqeet Shahid Gillani
  Bahawalnagar-Muzaffar Garh Haider Stadium Bahawalnagar Muhammad Kaleem-Nasir Hussain Jr. Hafeezur Rehman
  Layyah-Rajanpur Govt Model High School Jampur Amin Abbasi-Qaisar Khan Aamer Manzoor
01-02 May Bahawalpur-Layyah College Ground Layyah Adnan Rasheed-Abdul Moqeet Aamer Manzoor
  Rajanpur-Bahawalnagar Haider Stadium Bahawalnagar Muhammad Kaleem-Nasir Hussain Jr. Shahid Gillani
  Rahim Yar Khan-Muzaffar Garh Bahawalpur Stadium Amin Abbasi-Qaisar Khan Hafeezur Rehman
04-05 May Bahawalpur-Rajanpur Bahawalpur Stadium Amin Abbasi-Qaisar Khan Shahid Gillani
  Rahim Yar Khan-Bahawalnagar Haider Stadium Bahawalnagar Adnan Rasheed-Abdul Moqeet Hafeezur Rehman
  Muzaffar Garh-Layyah College Ground Layyah Muhammad Kaleem-Nasir Hussain Jr. Aamer Manzoor
07-08 May Bahawalpur-Muzaffar Garh Bahawalpur Stadium Adnan Rasheed-Abdul Moqeet Shahid Gillani
  Rahim Yar Khan-Rajanpur Haider Stadium Bahawalnagar Muhammad Kaleem-Nasir Hussain Jr. Hafeezur Rehman
  Bahawalnagar-Layyah College Ground Layyah Amin Abbasi-Qaisar Khan Aamer Manzoor

Faisalabad Region

Date Teams Venue Umpires Scorer
25-26 Apr Faisalabad-Sargodha Sports Stadium Sargodha Naik Muhammad-Noorul Hakam Nasir Khan
  Bhakkar-Kasur Iqbal Stadium Faisalabad Aamer Sharif-Parvaiz Shah Tahir Suhaib
28-29 Apr Faisalabad-Jhang Iqbal Stadium Faisalabad Aamer Sharif-Parvaiz Shah Noor Nabi
  Sargodha-Kasur Sports Stadium Sargodha Naik Muhammad-Noorul Hakam Nasir Khan
01-02 May Sargodha-Bhakkar Sports Stadium Sargodha Naik Muhammad-Noorul Hakam Nasir Khan
  Jhang-Kasur Chenab College Jhang Aamer Sharif-Parvaiz Shah Farman ali
04-05 May Faisalabad-Bhakkar Iqbal Stadium Faisalabad Aamer Sharif-Parvaiz Shah Tahir Suhaib
  Sargodha-Jhang Chenab College Jhang Naik Muhammad-Noorul Hakam Farman ali
07-08 May Faisalabad-Kasur Iqbal Stadium Faisalabad Aamer Sharif-Parvaiz Shah Noor Nabi
  Jhang-Bhakkar Chenab College Jhang Naik Muhammad-Noorul Hakam Farman ali

Sialkot Region

Date Teams Venue Umpires Scorer
25-26 Apr Sialkot-Sheikhupura Jinnah Stadium Sialkot Muhammad Basit-Majid Hussain Farrukh Ilyas
  Gujranwala-Hafizabad Jinnah Stadium Gujranwala Rana Sohail-Rashid Riaz Sohail Zaidi
  Gujrat-Narowal Zahoor Elahi Stadium Gujrat Ihtshamul Haq-Abid Naqvi Khalid Waheed
28-29 Apr Sialkot-Hafizabad Jinnah Stadium Sialkot Asif Farooq-Tariq Rasheed Farrukh Ilyas
  Sheikhupura-Gujrat Zahoor Elahi Stadium Gujrat Muhammad Basit-Majid Hussain Khalid Waheed
  Gujranwala-Mandi Bahauddin Jinnah Stadium Gujranwala Rana Sohail-Rashid Riaz Sohail Zaidi
01-02 May Sialkot-Gujranwala Jinnah Stadium Gujranwala Rana Sohail-Rashid Riaz Sohail Zaidi
  Sheikhupura-Mandibahauddin VIP Ground Sialkot Muhammad Basit-Tahir Hussain Khalid Waheed
  Hafizabad-Narowal Jinnah Stadium Sialkot Asif Farooq-Tariq Rasheed Farrukh Ilyas
04-05 May Sialkot-Gujrat Jinnah Stadium Sialkot Asif Farooq-Tariq Rasheed Farrukh Ilyas
  Gujranwala-Sheikhupura Jinnah Stadium Gujranwala Rana Sohail-Rashid Riaz Sohail Zaidi
  Mandibahauddin-Narowal VIP Ground Sialkot Ihtshamul Haq-Abid Naqvi Khalid Waheed
07-08 May Sialkot-Narowal Jinnah Stadium Sialkot Asif Farooq-Tariq Rasheed Farrukh Ilyas
  Sheikhupura-Hafizabad Jinnah Stadium Gujranwala Muhammad Basit-Sajjid Afridi Sohail Zaidi
  Gujrat-Mandibahauddin Zahoor Elahi Stadium Gujrat Ihtshamul Haq-Abid Naqvi Sajjadul Hassan
10-11 May Sialkot-Mandibahauddin Jinnah Stadium Sialkot Ihtshamul Haq-Raza Asghar Farrukh Ilyas
  Gujranwala-Narowal Jinnah Stadium Gujranwala Rana Sohail-Rashid Riaz Sohail Zaidi
  Gujrat-Hafizabad Zahoor Elahi Stadium Gujrat Qaisar Waheed-Asif Yaqoob Sajjadul Hassan
13-14 May Sheikhupura-Narowal Jinnah Stadium Gujranwala Muhammad Basit-Sajjid Afridi Sohail Zaidi
  Gujranwala-Gujrat Zahoor Elahi Stadium Gujrat Ihtshamul Haq-Raza Asghar Sajjadul Hassan
  Hafizabad-Mandibahauddin Jinnah Stadium Sialkot Asif Farooq-Tariq Rasheed Farrukh Ilyas

Lahore Region

Date Teams Venue Umpires Scorer
25-26 Apr E. Zone (W)-E. Zone (B) LCCA Ground Lahore Sajid Afridi-Anayatullah Qureshi Abdul Hameed
  W. Zone (W)-W. Zone (B) Ittefaq Cricket Ground Lahore Waseemuddin-Ahmed Nadeem Azhar Hussain
  N. Zone (W)-N. ZonI (B) Stag Ground Model Town Lahore Sohail Khan-Khalid Younas Najamus Saeed
28-29 Apr E. Zone (W)-N. Zone (B) LCCA Ground Lahore Asif Yaqoob-Anayatullah Qureshi Masood Ahmed
  E. Zone (B)-W. Zone (B) Ittefaq Cricket Ground Lahore Waseemuddin-Ahmed Nadeem Waris Bashir
  W. Zone (W)-N. Zone (W) Stag Ground Model Town Lahore Sohail Khan-Khalid Younas Zahoor Alam
01-02 May E. Zone (W)-N. Zone (W) Stag Ground Model Town Lahore Sohail Khan-Khalid Younas Muhammad Arif Sr
  E. Zone (B)-W. Zone (W) Ittefaq Cricket Ground Lahore Waseemuddin-Ahmed Nadeem Waqar Ahmed
  W. Zone (B)-N. Zone (B) LCCA Ground Lahore Asif Yaqoob-Anayatullah Qureshi Abdul Hameed
04-05 May E. Zone (W)-W. Zone (B) Ittefaq Cricket Ground Lahore Hakeem Shah-Anayatullah Qureshi Azhar Hussain
  E. Zone (B)-N. Zone (W) LCCA Ground Lahore Sohail Khan-Khalid Younas Najamus Saeed
  N. Zone (B)-W. Zone (W) Stag Ground Model Town Lahore Waseemuddin-Ahmed Nadeem Masood Ahmed
07-08 May E. Zone (W)-W. Zone (W) Ittefaq Cricket Ground Lahore Sohail Khan-Khalid Younas Waris Bashir
  E. Zone (B)-N. Zone (B) LCCA Ground Lahore Waseemuddin-Ahmed Nadeem Zahoor Alam
  N. Zone (W)-W. Zone (B) Stag Ground Model Town Lahore Naushad Khan-Anayatullah Qureshi Muhammad Arif Sr

Rawalpindi Region

Date Teams Venue Umpires Scorer
25-26 Apr Rawalpindi-Jehlum Pindi Cricket Stadium Rawalpindi Javed Iqbal-Saifullah Muhammad Zeeshan
  Mianwali-AJK Mirpur Cricket Stadium AJK Saleem Butt-Farooq Ali Khan Adnan Farooq
  Attock-Chakwal District Cricket Ground Attock Bilal Qureshi-Faisal Afridi Shakeel Ahmed
28-29 Apr Mianwali-Attock District Cricket Ground Attock Bilal Qureshi-Faisal Afridi Shakeel Ahmed
  Rawalpindi-AJK Pindi Cricket Stadium Rawalpindi Javed Iqbal-Saifullah Muhammad Zeeshan
  Jhelum-Chakwal Marghazar Ground Islamabad Saleem Butt-Farooq Ali Khan Adnan Farooq
01-02 May Rawalpindi-Mianwali Pindi Cricket Stadium Rawalpindi Javed Iqbal-Saifullah Muhammad Zeeshan
  Chakwal-AJK Mirpur Cricket Stadium AJK Bilal Qureshi-Faisal Afridi Adnan Farooq
  Jhelum-Attock District Cricket Ground Attock Saleem Butt-Farooq Ali Khan Shakeel Ahmed
04-05 May Rawalpindi-Attock Pindi Cricket Stadium Rawalpindi Javed Iqbal-Saifullah Muhammad Zeeshan
  Jhelum-AJK Mirpur Cricket Stadium AJK Saleem Butt-farooq Ali Khan Shakeel Ahmed
  Mianwali-Chakwal Marghazar Ground Islamabad Bilal Qureshi-Faisal Afridi Adnan Farooq
07-08 May Rawalpindi-Chakwal Pindi Cricket Stadium Rawalpindi Javed Iqbal-Saifullah Muhammad Zeeshan
  Attock-AJK District Cricket Ground Attock Saleem Butt-Farooq Ali Khan Shakeel Ahmed
  Mianwali-Jhelum Marghazar Ground Islamabad Bilal Qureshi-Faisal Afridi Adnan Farooq

Islamabad Region

Date Teams Venue Umpires Scorer
25-26 Apr East Zone-Central Zone Diamond Club Ground Islamabad Akmal Hayat-Munir Ahmed Zafar Yasir
  West Zone-North Zone National Ground Islamabad Raweed Khan-Zaheer Ahmed Umar Iqbal
28-29 Apr Central Zone-North Zone Diamond Club Ground Islamabad Akmal Hayat-Munir Ahmed Zafar Yasir
  Gilgit Baltistan-East Zone Bhutto Cricket Ground Islamabad Raweed Khan-Zaheer Ahmed Umar Iqbal
01-02 May Central Zone-West Zone Diamond Club Ground Islamabad Raweed Khan-Zaheer Ahmed Zafar Yasir
  Gilgit Baltistan-North Zone National Ground Islamabad Akmal Hayat-Munir Ahmed Umar Iqbal
04-05 May Gilgit Baltistan-Central Zone Diamond Club Ground Islamabad Raweed Khan-Zaheer Ahmed Zafar Yasir
  East Zone-West Zone National Ground Islamabad Akmal Hayat-Munir Ahmed Umar Iqbal
07-08 May North Zone-East Zone Bhutto Cricket Ground Islamabad Raweed Khan-Zaheer Ahmed Zafar Yasir
  Gilgit Baltistan-West Zone National Ground Islamabad Akmal Hayat-Munir Ahmed Umar Iqbal

Peshawar Region

Date Teams Venue Umpires Scorer
25-26 Apr Peshawar-Dir Lower Gymkhana Ground Peshawar Muhammad Arif-Abdul Wasay Awas Khan
  Charsadda-Nowshehra Arbab Niaz Stadium Peshawar Jamil Kamran-Waleed Yaqoob Noor Muhammad
28-29 Apr Peshawar-Charsadda Gymkhana Ground Peshawar Muhammad Arif-Abdul Wasay Aamer Khan
  Swat-Dir Lower Arbab Niaz Stadium Peshawar Jamil Kamran-Waleed Yaqoob Abdul Wahid
01-02 May Nowshehra-Swat Gymkhana Ground Peshawar Muhammad Arif-Abdul Wasay Awas Khan
  Charsadda-Dir Lower Arbab Niaz Stadium Peshawar Jamil Kamran-Waleed Yaqoob Noor Muhammad
04-05 May Peshawar-Swat Arbab Niaz Stadium Peshawar Muhammad Arif-Abdul Wasay Aamer Khan
  Nowshehra-Dir Lower Gymkhana Ground Peshawar Waleed Yaqoob-Muhammad Yousaf Abdul Wahid
07-08 May Peshawar-Nowshehra Arbab Niaz Stadium Peshawar Muhammad Arif-Abdul Wasay Awas Khan
  Charsadda-Swat Gymkhana Ground Peshawar Waleed Yaqoob-Muhammad Yousaf Noor Muhammad

Abbottabad Region

Date Teams Venue Umpires Scorer
25-26 Apr Abbottabad-Haripur Abbottabad Stadium Abbottabad Khalil Siddiqi-Shahid Qayyum Khurram Shahzad
  Mansehra-Mardan Sports Complex Mardan Abrar Ahmed-Rana Arshad Muhammad Arif Jr
  Swabi-Dir Upper Gohati Cricket Stadium Swabi Saifullah Khan-Muhammad Imran Nadeem Akhtar
28-29 Apr Abbottabad-Mardan Sports Complex Mardan Khalil Siddiqi-Shahid Qayyum Muhammad Arif Jr
  Haripur-Mansehra Railways Cricket Ground Haripur Abrar Ahmed-Rana Arshad Khiyal Muhammad
  Dir Upper-Buner Gohati Cricket Stadium Swabi Saifullah Khan-Muhammad Imran Nadeem Akhtar
01-02 May Abbottabad-Swabi Gohati Cricket Stadium Swabi Saifullah Khan-Muhammad Imran Nadeem Akhtar
  Haripur-Dir Upper Railways Cricket Ground Haripur Abrar Ahmed-Rana Arshad Khiyal Muhammad
  Mansehra-Buner Abbottabad Stadium Abbottabad Khalil Siddiqi-Shahid Qayyum Aamer Sharif
04-05 May Abbottabad-Dir Upper Abbottabad Stadium Abbottabad Abrar Ahmed-Rana Arshad Khurram Shahzad
  Haripur-Swabi Railways Cricket Ground Haripur Khalil Siddiqi-Shahid Qayyum Khiyal Muhammad
  Mardan-Buner Sports Complex Mardan Saifullah Khan-Muhammad Imran Muhammad Arif Jr
07-08 May Abbottabad-Buner Abbottabad Stadium Abbottabad Khalil Siddiqi-Shahid Qayyum Aamer Sharif
  Mansehra-Swabi Gohati Cricket Stadium Swabi Abrar Ahmed-Rana Arshad Nadeem Akhtar
  Mardan-Dir Upper Sports Complex Mardan Saifullah Khan-Muhammad Imran Muhammad Arif Jr
10-11 May Haripur-Buner Railways Cricket Ground Haripur Jamshed Iqbal-Farooq Jan Khiyal Muhammad
  Mansehra-Dir Upper Abbottabad Stadium Abbottabad Hakeem Shah-Naushad Khan Khurram Shahzad
  Swabi-Mardan Sports Complex Mardan Iqbal Butt-Sohail Zaman Muhammad Arif Jr
13-14 May Abbottabad-Mansehra Abbottabad Stadium Abbottabad Hakeem Shah-Naushad Khan Aamer Sharif
  Haripur-Mardan Railways Cricket Ground Haripur Jamshed Iqbal-Farooq Jan Khiyal Muhammad
  Swabi-Buner Gohati Cricket Stadium Swabi Iqbal Butt-Sohail Zaman Nadeem Akhtar

FATA Region Pool A

Date Teams Venue Umpires Scorer
25-26 Apr D.I.Khan-Tank Gomal University Ground D.I.Khan Tasadaq Jamal-Raja Shahid Zawar Hussain
  Bannu-South Wazirastan D.I.Khan Stadium D.I.Khan Irfan Dilshad-Raza Asghar Shafiullah
28-29 Apr D.I.Khan-Bannu Gomal University Ground D.I.Khan Tasadaq Jamal-Raja Shahid Shafiullah
  South Wazirastan-North Wazirastan D.I.Khan Stadium D.I.Khan Irfan Dilshad-Raza Asghar Zawar Hussain
01-02 May D.I.Khan-North Wazirastan D.I.Khan Stadium D.I.Khan Irfan Dilshad-Raza Asghar Shafiullah
  Bannu-Tank Gomal University Ground D.I.Khan Tasadaq Jamal-Raja Shahid Zawar Hussain
04-05 May Tank-South Wazirastan D.I.Khan Stadium D.I.Khan Irfan Dilshad-Raza Asghar Zawar Hussain
  Bannu-North Wazirastan Gomal University Ground D.I.Khan Tasadaq Jamal-Raja Shahid Junaid Shah
07-08 May D.I.Khan-South Wazirastan Gomal University Ground D.I.Khan Irfan Dilshad-Raza Asghar Junaid Shah
  Tank-North Wazirastan D.I.Khan Stadium D.I.Khan Tasadaq Jamal-Raja Shahid Zawar Hussain

FATA Region Pool B

Date Teams Venue Umpires Scorer
25-26 Apr Kohat-Kurram Agency Kohat Stadium Kohat Jamshed Iqbal-Farooq Jan Junaid Shah
  Khyber Agency-Mahmond Agency Khyber Medical College Peshawar Iqbal Butt-Sohail Zaman Aamer Khan
28-29 Apr Kurram Agency-Mamond Agency Kohat Stadium Kohat Jamshed Iqbal-Farooq Jan Junaid Shah
  Khyber Agency-Bajour Agency Khyber Medical College Peshawar Iqbal Butt-Sohail Zaman Noor Muhammad
01-02 May Kohat-Mamond Agency Kohat Stadium Kohat Iqbal Butt-Sohail Zaman Junaid Shah
  Bajour Agency-Kurram Agency Jamrood Sports Complex Jamrood Jamshed Iqbal-Farooq Jan Abdul wahid
04-05 May Kohat-Khyber Agency  Kohat Stadium Kohat Iqbal Butt-Sohail Zaman Shafiullah
  Mahmond Agency-Bajour Agency Jamrood Sports Complex Jamrood Jamshed Iqbal-Farooq Jan Awas Khan
07-08 May Kohat-Bajour Agency Kohat Stadium Kohat Iqbal Butt-Sohail Zaman Shafiullah
  Khyber Agency-Kurram Agency Jamrood Sports Complex Jamrood Jamshed Iqbal-Farooq Jan Aamer Khan
10-11 May Final      

 

Disclaimer

Comments

 

Post Comment

Name : *
Email : *
Comments : *